16.06.2012

Za miesiąc rockowa uczta - piątek 13.07

Jeszcze trochę czasu jest do festiwalu...
Organizatorzy zapowiadają:

Piątek

Chassis g. 18.00

Chassis g. 18.00
Chassis – polski hardrockowo - numetalowy zespół muzyczny założony w 1999 roku w Gdańsku kiedy to do muzyków grupy Cierń dołączył wokalista Not Quite Metal, Michał Gabryelczyk. Muzyka grana przez Chassis jest wypadkową rocka i metalu, charakteryzuje się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter. Największym sukcesem zespołu jest zdobycie drugiego miejsca w podsumowaniu rocznym 2004 Listy Przebojów Radia Gdańsk dzięki piosence There's A Place.
http://www.chassis.com.pl/

 
Nie słyszałem ich na Ursynaliach, to na pewno będę chciał usłyszeć w Węgorzewie.
 

Luxtorpeda g. 19.05

Luxtorpeda g. 19.05
Projekt Litzy - Luxtorpeda - po świetnie przyjętym debiucie i singlu "Autystyczny" wyrasta na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i intensywnej trasie koncertowej zespół ogłosił, że nagrywa kolejny album – „Robaki” – który ukaże się 9 maja 2012. Piosenki z tej płyty zaprezentuje z pewnością w trakcie Seven Festival!
http://luxtorpeda.net




Chemia g. 20.20

Chemia g. 20.20
CHEMIA
Zespół” Chemia” powstał w 2007 roku w Warszawie, z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. W 2009 roku skompletowano skład i rozpoczęto prace nad materiałem. 2010 przyniósł wydanie dwóch singli - "Mantra" i "Jeden Świat" oraz wydanie pierwszej płyty "Dobra Chemia". W jednym z utworów gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk - legenda polskiego rocka. W tym samym roku Chemia uczestniczyła w festiwalu Top Trendy i w trasie koncertowej z Kobranocką. Wiosną zespół wyruszył w trasę z TSA. W trakcie nagrań anglojęzycznej wersji płyty, Chemia otrzymała zaproszenie na May Rock Festival w Neuss koło Duseldorfu oraz wrześniowy festiwal Kaarst Total (Niemcy). W październiku 2011 ukazała się płyta O2 z nowym wokalistą. Przy okazji zespół zrealizował dwa teledyski, w dwóch wersjach językowych - "Nie ma świętych miejsc", "Tacy inni" oraz teledysk do "Damy radę" w trakcie koncertu premierowego. Koniec roku przynosi duże występy medialne na wielu muzycznych frontach.
Obecnie Chemia przygotowuje się do sesji nagraniowej w The Warehouse Studio w Kanadzie należącym do Bryana Adamsa. Prace rozpoczną się 5 kwietnia, a nad przebiegiem nagrań czuwał będzie Randy Staub, znany ze współpracy z m. in. Alice in Chains, Nickleback i Metallica.
Członkowie zespołu Chemia mówią o sobie: - Nasza muzyka jest pełna kontrastujących ze sobą klimatów – od orientalnych, przez akustyczne, funk aż do ciężkich rockowych riffów. Naszym świadomym wyborem jest brak jakichkolwiek muzycznych ograniczeń. To chemia w najczystszej postaci.
W Węgorzewie z Chemią wystąpią gościnnie: Marek Piekarczyk i Michał Jelonek, a cały występ wzbogacą niespodzianki.
http://www.chemiasound.com/pl/


Myslovitz g. 21.35

Myslovitz g. 21.35
Myslovitz – polski zespół rockowy, założony w 1992 w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego.
Zespół powstał w 1992 z inicjatywy Artura Rojka i początkowo działał pod nazwą The Freshman, zainspirowaną filmem o tym samym tytule z Marlonem Brando.
W październiku 1995 została wydana pierwsza płyta pod tytułem "Myslovitz". Uzyskała ona entuzjastyczne recenzje i została okrzyknięta „debiutem roku” przez kilka magazynów muzycznych.
31 maja 2011 roku płyta ukazała się pod tytułem "Nieważne jak wysoko jesteśmy...." Promował ją singel pt. "Ukryte", który do rozgłośni radiowych trafił 28 marca 2011r.
20 kwietnia 2012 Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadczył zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie. Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor zdecydowali się występować dalej pod nazwą Myslovitz z nowym wokalistą, Michałem Kowalonkiem. Z kolei Artur Rojek zapowiedział solową działalność artystyczną.
http://www.myslovitz.pl/

Zapewne prezentacja jest zbędna, pomimo zmiany wokalisty...
Byli dwa lata temu na festiwalu. Odbębnili wtedy swój występ, nawet nie próbując nawiązać kontaktu z publicznością, prośbę o bis olali...
Chyba w tym roku ja ich oleję...


Jelonek g. 23.00

Jelonek g. 23.00
W Węgorzewie wystąpi także Jelonek. Michał Jelonek jest prawdziwą sceniczną bestią. To ekspresyjny muzyk z dużą dozą poczucia humoru. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych. W rockowym i rock metalowym brzmieniu Jelonka widoczny jest duży wpływ muzyki klasycznej (m.in. Vivaldiego, Paganiniego czy Rossiniego). Podczas koncertu oprócz autorskich kompozycji z pewnością nie zabraknie coverów utworów takich artystów, jak m.in.: Metallica, Judas Priest, Jimi Hendrix. Niedawno wydał nowy album "Revenge".
http://www.jelonek.art.pl/



KSU g. 0.15

KSU g. 0.15
KSU to jedna z legend polskiego punk rocka. Zespół powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych, a jedynym stałym członkiem grupy jest jej założyciel – Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Formacja zyskała popularność w latach 80., kiedy wystąpiła na ogólnopolskim festiwalu muzyków Nowej Fali w Kołobrzegu oraz na festiwalach w Opolu czy Jarocinie. W 2008 roku zespół obchodził trzydziestolecie swojego istnienia, w związku z czym powstała płyta „XXX-lecie, Akustycznie”. Znajdowały się na niej przede wszystkim stare utwory, jednak pojawiło się również pięć premierowych kompozycji. W 2011 roku KSU wydało album „Koncert W Radiu Gdańsk 09.04.2011”, będący zapisem live jednego z występów. Na 2012 rok zespół nie zaplanował wielu koncertów, jednak do Węgorzewa przyjedzie!
http://ksu.art.pl/





Na tym ma się zakończyć pierwszy dzień...








 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli komentarz będzie zawierał spam, kod html, będzie obrażający innych komentujących, na pewno zostanie usunięty.